Рома взе дербито с Наполи и излезе трети в Серия А (видео)

Отборът на Рома затвърди възходящата си форма, след като победи Наполи с 2:1 на "Олимпико" в дербито на 11-ия кръг в Серия и излезе трети във временното класиране.
"Вълците" откриха чрез Дзаниоло в 19-ата минута, а шест по-късно пропуснаха да удвоят, след като Александър Коларов не успя да вкара отсъдената за игра с ръка на Кайехон дузпа. В 53-ата минута домакините удвоиха с гол на Верету от дузпа, отново свирена за игра с ръка. Милик върна интригата в 71-ата минута, а малко по-късно гол на Джеко беше отменен поради засада. В самия край Рома остана с човек по-малко след втори жълт картон на Четин.
Римляните нямат загуба вече в осем мача във всички турнири, а успехът над Наполи е трети пореден в Серия А сред победите над Милан и Удинезе.

Наполи започна сезона като основен конкурент на Ювентус за титлата, но показаха доста колебания от началото и вече са шести в класирането.

Римските "вълци" стартираха много ударно и първи стигнаха до гол, като това се случи в 19-ата минута след перфектно организирана атака. Топката попадна у Дзаниоло на границата на наказателното поле. Той направи крачка навътре и стреля, като ударът му попадна в горния ъгъл на вратата. Последваха нови силни минути за домакините, които пропуснаха да удвоят чрез Коларов. В 25-ата минута Рома получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кайехон, като за ситуацията беше изполван ВАР. Александър Коларов се зае с изпълнението, но вратарят Мерет хвана ъгъла и отрази удара.
Три минути по-късно гостите бяха близо до изравняване, но топката беше изчистена от голлинията. Последва атака по фланга, завършена с удар от дистанция на Инсиние, но встрани от целта. Натискът на Наполи се засили и последва пропуск на Милик, а удар на Инсиние беше отразен от стража на Рома Лопес. Римляните трудно изнасяха топката в тези минути и приеха играта в своята половина. В 40-ата минута на два пъти гредата спаси Рома от изравнително попадение. Първо Милик стреля глава след центриране на Мертенс и топката се отби в напречната греда. При добавката Желински пък нацели страничния стълб.
До края на полувремето Мертенс пропусна нова възможност за Наполи, а почивката дойде добре за домакините, които изпитваха сериозни затруднения.
След почивката Рома тръгна по-уверено в атака, но и двата отбора не създаваха опасности в първите минута.
В 53-ата минута Рома получи отново право да изпълни дузпа и отново за игра с ръка, този път на Марио Руи, който се пресегна безразсъдно при едно центриране. Зад топката този път застана Жордан Верету и той успя, макар и вратарят Алекс Мерет да докосна топката. В 59-ата минута Рома можеше да води с 3:0, но удар на Джъстин Клуиверт срещна гредата. В 68-ата минута играта беше прекъсната за кратко заради расистки обиди към Калиду Кулибали от Наполи. В 71-ата минута интригата се върна на терена, след като Милик успя да намали. В ответната атака стражът на Наполи Алекс Мерет показа страховит рефлекс след удар с глава на Пасторе. В крайна сметка гол нямаше да бъде зачетен, тъй като се оказа, че Коларов е в засада, но проявата на Мерет беше изключителна. В 76-ата минута Верету пробва да изненада вратаря на Наполи с удар отдалеч по земя, но Мерет се справи.
В 82-ата минута се стигна и до отменен гол, след като беше отсъдена засада на Джеко. Най-интересната ситуация дойде в самия край, когато
Рома остана с 10 души на терена, след като Мерт Четин беше изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Фернандо Йоренте на границата на наказателното поле. Милик стреля, но топката се отби в стената и напусна терена, след което беше свирен край на срещата.
Така Рома излезе на трето място във временното класиране с актив от 22 точки, докато Наполи остана шести с 18.

РОМА - НАПОЛИ 2:1
1:0 - Дзаниоло 19
2:0 - Верету 53-дузпа
2:1 - Милик 71