Арсенал и Уулвърхамптън не успяха да се победят под дъжда в Лондон (видео)

Арсенал и Уулвърхамптън не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в среща от 11-ия кръг на Висшата лига. Головете отбелязаха Пиер-Емерик Обемаянг за домакините в 26-ата минута и Раул Хименес за гостите през втората част. Със спечелената точка Арсенал остана на петото място със 17 точки, докато техните гости са 11-и с 13.

Мениджърът на домакините Унай Емери остави извън групата капитана Гранит Джака, който влезе в конфликт с феновете на тима, но за сметка на това сред титулярите се появи Месут Йозил, който бе забравен от испанеца в последните седмици. Капитанската лента за "артилеристите" бе на ръката на Обамеянг.

Гостите започнаха много по-активно от своите домакини и успяха да достигнат до няколко опасности пред Лено в първите няколко минути. Първо Диого Жота бе изведен прекрасно от ляво, но не намери най-доброто продължение в наказателното поле на "артилеристите", а минута по-късно Армандт Траоре проби от дясно, но бе блокиран от Киърън Тиърни. В осмата минута Калъм Чембърс наруши правилата в близост до наказателното поле срещу Жота, но Моутиньо изпълни право в ръцете на Берндт Лено.

След 15-ата минута домакините успяха да пренесат действията в близост до вратата на своя противник и това бързо даде резултат. В 20-ата Давидш Луиш проби от дясно, центрира по земя към Лаказет в наказателното поле, френският нападател продължи към Обамеянг, който се намираше около точката за дузпа, и за него не представляваше проблем да преодолее Руи Патрисио.

42-ата минута гостите имаха отлична възможност да изравнят, след като Диого Жота центрира от ляво, намери напълно непокрития Мат Дохърти фронтално срещу Лено, но германският страж отрази удара с една ръка.

Второто полувреме започна с бърза атака на Арсенал при която топката достигна до Александър Лаказет в наказателното поле, той се строполи при сблъсък с двама защитници в оранжево. Само две минути по-късно гостите отправиха опасен удар чрез Рубен Невес, но Лено отново се разтегна добре и отрази удара с лявата си ръка.

76-ата минута "вълците" успяха да изравнят чрез Раул Хименес. Бързо изпълнен тъч от дясната страна прати топката към Жоао Моутиньо, а той я продължи перфектно за португалския нападател, който нямаше проблем да преодолее германския страж на домакините от няколко метра.

В следващите минути и двата отбора се опитаха да стигнат до победно попадение, но играчите на Нуно Еспирито Санто изглеждаха по-близо до успеха. В последната минута на редовното време Диого Жота успя с прекрасен индивидуален пробив да излезе очи в очи с вратаря на домакините, но загуби равновесие преди да успее да нанесе удар по посока на вратата. Това бе и последното по-опасно положение в срещата. В следващият кръг "артилеристите" гостуват на Лестър, а "вълците" ще посрещат Астън Вила.