Левски Лукойл разгроми Черноморец (Галерия)

Отборът на Левски Лукойл записа категорична победа в V кръг от Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черноморец (Бургас) със 117:83 (37:19; 28:31; 27:16; 25:17).

Чавдар Косто беше най-резултатен за столичани – 31 точки, Райън Райт и Куан Чийтън добавиха съответно по 22 и 21 точки, а Йордан Минчев приключи с 20 точки.

Джамал Кинг отбеляза 25 точки, Миленко Велкович се отличи с „дабъл-дабъл“ – 19 точки и 22 борби, а Симеон Русинов и Робърт Георгиев завършиха съответно с по 15 и 14 точки.

Столичани изиграха отлична първа четвърт, в която демонстрираха нагледно, че са с няколко класи над съперника и дръпнаха с двуцифрен аванс след първите десет минути – 37:19, като през втория период домакините намалиха темпото, но въпреки това, на почивката преднината им даваше спокойствие – 65:50.

Всичко в този мач бе окончателно решено в третата четвърт, след като столичани добавиха още 11 точки към аванса си – 92:66, като в заключителните десет минути двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 117:83 в полза на Левски Лукойл.