Кошмарен двубой за Десподов и Щурм

Силните изяви на Кирил Десподов от последните няколко седмици не продължиха и в днешния мач на Щурм (Грац). Тимът загуби тежко с 0:4 като домакин на Волфсбергер, а българският национал получи жълт картон и беше заменен в 63-ата минута при 0:3.

Гостите, които играят в Лига Европа, вкараха три попадения още преди почивката, а секунди преди последния сигнал за тази първа част Десподов получи жълт картон. И все пак нападателят се радва на отлични показатели за новия си тим до момента - 4 гола и 4 асистенции в 8 мача във всички турнири.

Това е пета загуба за тима на Нестор Ел Маестро от 13 кръга в австрийската Бундеслига, с което отборът е на пета позиция. Лидер с 15 точки повече от Щурм е Ред Бул (Залцбург).