Шампионите дадоха гейм на Славия и записаха 4-а поредна победа

Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) записа 4-а поредна победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Николай Желязков дадоха само гейм и се наложиха у дома над Славия с 3:1 (25:12, 25:27, 25:16, 25:13) в мач от редовния 4-и кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Младост".

По този начин шампионите излязоха начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача и 12 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Славия пък продължава да е без победа до момента. В следващия 5-и кръг Нефтохимик гостува на Черно море (Варна), докато "белите" ще са домакини на Дунав (Русе). Двубоите са в петък (8 ноември) от 18,00 часа.

В първия гейм домакините от Нефтохимик доминираха изцяло и го спечелиха с разгромното 25:12. Впоследствие, обаче, играта стана доста оспорвана, като двата отбора си разменяха лидерството във втората част. В ключовите моменти играчите на Северин Димитров се оказаха по-издръжливи и изравниха резултата след драматично 27:25. Третият и четвъртият гейм отново преминаха под диктовката на шампионите и те биха без проблеми след 25:16 и 25:13.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - СЛАВИЯ 3:1 (25:12, 25:27, 25:16, 25:13)
НЕФТОХИМИК 2010: Стефан Георгиев, Петър Христов, Денис Карягин, Мартин Пенев, Стоян Самунев, Максим Дрозд - Кристиян Петров-либеро (Добромир Димитров)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
СЛАВИЯ: Стилян Асенов, Божидар Георгиев, Васил Николов, Милан Миланов, Стивън Димитров, Николай Захариев - Димитър Механджийски-либеро (Георги Андонов, Иван Стоименов)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.