Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Челси излезе на трето място след петата си поредна победа в Премиър лийг

Челси постигна пета поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 като гост на Уотфорд. Този успех над последния във временното класиране изстреля лондончани до третото място поне до утре, когато Лестър гостува на Кристъл Палас. Тами Ейбрахам даде аванс на "сините от Лондон" още в петата минута. Кристиан Пулишич удвои в 55-ата, а в 80-ата Жерард Деулофеу намали от дузпа, с която оформи крайния резултат.

Една промяна имаше в състава на домакините. Андре Грей се завърна сред титулярите, заменяйки контузения Том Клевърли. Марко Алонсо пък отстъпи мястото си на Емерсон, който се възстанови от контузия и игра за първи път от септември.

Още в петата минута Ейбрахам получи чудесен извеждащ пас от Жоржиньо. Фостър излезе напред, а младият нападател го прехвърли с лекота - 0:1.

В 18-ата минута Фостър лиши Ейбрахам от втори гол, след като направи добро спасяване. Малко след това стражът на домакините отрази и удар с глава на Пулишич. Уотфорд заигра по-добре след 30-ата минута. Деулофеу отправи много опасен удар по земя, но топката профуча встрани от дясната греда на вратата на Кепа. Малко преди почивката страхотен удар на Мейсън Маунт бе отклонен в гредата от Бен Фостър.

В началото на второто полувреме Деулофеу проби добре отдясно и върна към Грей, който стреля, но Зума се намеси решително и блокира. В 49-ата минута Фостър за пореден път спаси Уотфорд тази вечер, след като изби силен удар на Маунт.

В 55-ата минута Кристиан Пулишич удвои, след като засече отблизо центриране по земя на Ейбрахам. Това бе четвърти гол за американеца в последните му два мача в Премиър лийг.

В 79-ата минута Уотфорд получи дузпа след намесата на ВАР, след като Жоржиньо закачи крака на Деулофеу в наказателното поле. Първоначално Антъни Тейлър не посочи бялата точка, но видеоасистентите коригираха решението му. Испанецът реализира точно 11-метровия наказателен удар за крайното 1:2.

В последните минути Уотфорд натисна, а в добавеното време можеше да се стигна до драматична развръзка. Стражът на домакините, който направи серия от добри спасявания, се включи в атака при последния фаул в полза на Уотфорд. Фостър успя да засече с глава центрирането на Деулофеу и да насочи топката в ъгъла, но Кепа внимаваше и спаси отбора си от изравнително попадение.

Така Челси постигна седмата си поредна победа като гост във всички турнири, което е изравнен клубен рекорд.