Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Валядолид наказа най-слабия гост след два подаръка на вратаря (видео)

Валядолид бързо се вдигна на крака след разгромното 1:5 от Барселона през седмицата и се наложи с 3:0 над Майорка в среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Така отборът на Роналдо продължава да няма загуба на свой терен през кампанията след пет изиграни срещи на “Хосе Сорийя”. Точно обратното е положението при състава на Майорка, който е загубил всички си пет гостувания до момента.

“Бяло-виолетовите” се възползваха от две неубедителни изяви на дебютиралия на вратата на гостите Фабрисио. Преотстъпеният от Фулъм страж носи огромна вина за втория гол и можеше да се намеси по-добре при третия.

Хоакин Фернандес изведе Валядолид напред в 40-ата минута след удар с глава. Десет по-късно Фабри не успя да хване привидно лесна топка, след което фаулира Енес Юнал. Турчинът сам изпълни наказателния удар и покачи на 2:0.

В 58-ата минута тимът на Майорка пропусна своя шанс да се върне в срещата, след като изстрел на Анте Будимир се отби в гредата.

В заключителните секунди Сандро Рамирес направи 3:0 с далечен шут, който свари вратаря неподготвен.

Преди останалите мачове от кръга Валядолид е само на 2 точки от място в топ 6, докато Майорка рискува да се свлече в зоната на изпадащите, ако Селта надвие Хетафе днес.