Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Виляреал не успя да преодолее вратаря на Билбао (видео)

Виляреал и Атлетик Билбао не успяха да се победят в среща от 12-ия кръг на Ла Лига, завършила 0:0. Домакините стигнаха до няколко много добри възможности, но не съумяха да се справят с вратаря Унай Симон, който беше безгрешен. 22-годишният страж “извади” поне два сигурни гола, а когато не можеше да се намеси, топката минаваше край гредата.

В 59-ата минута шут на Жерард Морено от упор се отби в главата на вратаря, а в 80-ата човекът под рамката парира засичане на Раул Албиол. Така Симон се реваншира за грешката си отпреди две седмици, когато стана причина за автогола на неговия съотборник Иниго Мартинес срещу Валядолид (1:1), лишил отбора от победа.

Санти Касорла също нямаше късмет, след като на два пъти стреля много добре, но в аут.

Още в 15-ата минута пък играчите на “жълтата подводница”  претендираха за дузпа в 15-ата минута, когато кълбото се спря в ръката на Юри Берчиче, но реферът и колегите му от ВАР прецениха, че няма основания за посочването на бялата точка.

Виляреал и Атлетик продължават да са съседи в класирането, но са извън топ 6.