Нов рекорд! Осасуна продължава да e непревземаема крепост (видео)

Новакът Осасуна изигра нов силен мач на свой терен и постигна победа с 4:2 над Алавес в двубой от 12-ия кръг на Примера дивисион. Така тимът от “Памплона” вече няма загуба на “Ел Садар” от 31 мача насам, което е нов клубен рекорд. След шест изиграни срещи там този сезон активът е три успеха и три ремита. На този стадион от лятото насам отборът вече не преклони глава пред съперници като Барселона, Бетис, Виляреал и Валенсия. Играчите на Осасуна не само че реализираха четири попадения, но удариха и две греди, а освен това и водеха през цялото време. Срещата ще се запомни и с факта, че съдията отсъди цели три дузпи.

Рубен Гарсия (20’) и Есекиел Авила (26’) осигуриха добра преднина на домакините, но секунди след второто попадение Виктор Лагуардия (27’) намали.

Първото полувреме беше удължено повече от очакваното заради спорна ситуация за дузпа в полза на Осасуна. В крайна сметка, след намесата на ВАР, реферът посочи бялата точка и Роберто Торес (45+6’) беше точен за 3:1.

В 51-вата Лукас Перес пак намали изоставането на Алавес след точно изпълнен наказателен удар. Само четири минути по-късно обаче пак беше отсъдена дузпа, от която Хуан Вийяр направи 4:2.

Алавес пък продължава да страда извън своя стадион. Поражението днес беше пето поредно за отбора при гостуване в Ла Лига.