Красив мач на "Виа дел Маре", Лече без победа от септември

Отборите на Лече и Сасуоло изнесоха хубав мач, завършил 2:2 и донесъл доста емоции на зрителите. Футболистите на Фабио Ливерани бяха напред в резултата до 85-ата минута, когато звездата на гостите Доменико Берарди наказа бразилския вратар Габриел.

Срещата започна с възможност за Берарди, но последният проигра този шанс. В 18-ата минута Джанлука Лападула откри резултата за домакините. Бившият нападател на Милан получи дълъг пас от Лука Росентини, елиминира съпротивата на Филипо Романя и матира стража Амед Траоре - 1:0 за Лече. Това беше втори гол през сезона за Лапагол, както е наричан Джанлука.

В 35-ата минута обаче се прояви бранителят Джереми Толян. Доскорошният футболист на Селтик завърши добра акция на своите за 1:1. Няколко минути преди почивката "джалоросите" отново придобиха аванс. Филипо Фалко зарадва трибуните на "Виа дел Маре" с чудесно изпълнение на пряк свободен удар. През второто полувреме играта запази двуострия си характер.

В 81-ата минута Джереми Бога проби отляво и топката попадна у Дефрел, който обаче шутира неточно. Все пак Сасуоло достигна до точката. В 85-ата минута Берарди намери мрежата отблизо и така натискът на гостите даде резултат - 2:2.

Последва късно активизиране на домакините, но Лападула не уцели целта, а изстрел на Биаджо Мекариело беше спасен от защитника Андреа Консили. Така двата отбора не излъчиха победител.