Хебър с измъчен обрат срещу ЦСКА в София (видео + галерия)

Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) постигна 4-а поредна победа в Суперлигата на България. "Тигрите" от Пазарджик сътвориха много измъчен обрат и се наложиха като гости над ЦСКА с 3:2 (23:25, 25:17, 21:25, 25:16, 15:12) в една от най-интересните срещи от 4-ия кръг, играна тази вечер в зала "Васил Симов" в столицата.

43 ЦСКА - Хебър

По този начин играчите на Атанас Петров продължават да са втори във временното класиране с 11 точки след 4 победи от 4 мача, с колкото са и шампионите от Нефтохимик начело, но с 12 точки. "Червените" пък са 8-и с 1 победа, 3 загуби и 4 точки, колкото имат и 7-ия Пирин (Разлог) и 9-ия Арда (Кърджали). В следващия 5-и кръг Хебър е домакин на коравия тим на Монтана, докато ЦСКА гостува на Пирин. Мачовете са съответно в петък (8 ноември) и в събота (9 ноември).

43 ЦСКА - Хебър 43 ЦСКА - Хебър

Първата част бе изключително интересна. Ту единият отбор взимаше превес, ту другият. Владимир Станков направи два поредни аса, ЦСКА организира блок и поведе с 13:10. Хебър изравни до 16;16 и дори взе точка аванс, като Брадли Гънтър затрудняваше най-много посрещането на домакините. Симеон Александров влезе за сервис и ЦСКА поведе с 19:17, Хебър отново изравни и имаше предниина при 23:22. Последваха три поредни точки за "червените".

Вторият гейм премина под контрола на Хебър. Гостите взеха аванс в самото начало на частта, отново при сервис на Гънтър. Играчите от Пазарджик играха успешно и на блок, а "армейците" не успяха да се справят с пуснатите топки на Георги Братоев.

В третия гейм Станков отново направи два поредни аса при 14:8. Хебър обаче не се отказа и изравни при 20:20. Тук дойде моментът на разпределителя на ЦСКА. Той направи ас за 22:20, последва блокада за ЦСКА и още един ас на Станков за 24:20, след което домакините взеха гейма.

В четвъртия гостите рано направиха разлика при сервис на Тодор Алексиев. Хебър натисна с начален удар, като в игра за ЦСКА се появи Ивайло Стефанов. Тимът от Пазарджик до края на гейма увеличаваше преднината си, за да прати мача в тайбрек.

В него Хебър разклати посрещането на съперника, защитаваше се добре и натрупа аванс от 10:4. ЦСКА се доближи само на точка при 12:13, но нямаше сили за повече.

Най-полезен за Хебър стана македонският национал Александър Ляфтов с 18 точки (

6 аса!

6 аса!

, 1 блок, 79% ефективност е атака и 52% позитивно посрещане) за победата. Тодор Алексиев (2 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане) и канадският диагонал Брадли Гънтър (3 аса и 46% ефективност в атака) добавиха 16 и 15 точки за успеха.

За армейците опитният ветеран Христо Цветанов (4 блока и 50% ефективност в атака) и влезлият като резерва Симеон Александров (1 блок, 1 ас и 36% ефективност в атака) се отчетоха с 14 и 12 точки.

ЦСКА - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 2:3 (25:23, 17:25, 25:21, 16:25, 12:15)