Ейбар обърна Леганес като гост

Ейбар постигна важна победа с 2:1 каго тост на последния в класирането Леганес. Двата тима се изправиха един срещу друг на “Естадио Бутарке” в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион. Гостите измъкнаха трите точки, правейки пълен обрат.

Леганес поведе в 6-ата минута с доста куриозен гол. Тогава се стигна до страхотно разбъркване в наказателното поле на гостите, вратарят Марко Димитрович отрази няколко удара по посока на своята врата, а накрая Юсеф Ел-Несири успя да добута топката във вратата за 1:0.

В 17-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Хосе Анхел центрира отляво и Шарлз с глава бе точен за 1:1.

В 84-ата се стигна и до пълен обрат. Фабиан Ореяна напредна отдясно и технично изведе Кике сам срещу вратаря, а той хладнокръвно реализира за крайното 1:2.

Така Ейбар записа втора поредна победа и излезе на 14-ата позиция с 15 точки. Леганес ъпк остава на дъното на класирането с едва 5 спечелени точки до момента.