Антони Иванов даде тон за гръмка победа на Университатя над Динамо (Букурещ)

Халфът на Университатя (Крайова) Антони Иванов изигра поредния си силен мач от началото на сезона. Той бе един от героите за своя тим за успеха с 4:1 над Динамо (Букурещ) в дербито на 15-ия кръг на Лига 1 на Румъния. Българинът даде тон за разгромната победа, вкарвайки първия гол в мача в 20-ата минута.

Иванов даде преднина на своя тим, вкарвайки красив гол с плонж с глава след центриране на Барбут от аутлинията. Малко по-късно българинът получи и жълт картон в мача.

Следващите два гола за Университатя бяха на сметката на Андрей Иван в 31-ата и 45-ата минута.

Динамо намали изоставането си в 57-ата минута чрез Дан Нистор, но Валентин Михайла в 86-ата минута оформи крайното 4:1 в полза на тима от Крайова.

С тази победа Университатя излезе на 3-ото място в класирането с 27 точки. Динамо пък падна до 9-ата позиция с 20 точки. Водач е ЧФР Клуж с 30 точки.