Цветан Соколов и Зенит се върнаха към победите в Белгород (видео + снимки)

Националът Цветан Соколов и неговият клуб Зенит (Казан) се върнаха към победите в Суперлигата на Русия.

След като възпитаниците на Алексей Вербов загубиха неочаквано от Факел (Новий Уренгой) с 0:3 в Казан в 3-ия кръг, сега вицешампионите на Русия победиха като гост Белогорие с

3:1 (25:18, 25:20, 19:25, 25:22)

в мач от 4-ия кръг, който се игра в Двореца на спорта “Космос”.

Алексей Вербов направи 2 промени в стартоия състав, който допусна загубата от Факел пред 4 дни.

Вместо Алексей Канонов в центъра се появи опитният Алексей Самойленко, а националът Валентин Голубев започна мача вместо Владимир Кротков.

За Белогорие като титуляр в този двубой започна национала Розалин Пенечв.

Зенит поведе в първата част с 13:10, след като Алексей Самойленко хвана на блок атаки на Александър Гуцалюк и на Розалин Пенчев. Дражен Лубурич атакува в аут, а ас на Цветан Соколов направи резултата 15:10.Дружен Луборич продължи да атакува често в аут, а Максим Михайлов затвори първата част с 25:18 за Зенит след успешна атака.

Розалин Пенчев хвана на блок Цветан Соколов, но още при следващото разиграване също блокира атака на Пенчев и 9:6 за Зенит.

Ървин Нгапет застана на линията за изпълнение на начален удар, а на предна линия за тима от Казан бяха високите Цветан Соколов - Артьом Волвич и Максим Михайлов. Тройната блокада на Зенит заработи на два пъти успешно, Ървин Нгапет заби ас, а Артьом Волвич атакува в центъра за 14:7. Малко по-късно Ървин Нгапет заби още един ас за 22:15.

Домакините съкратиха малко разликата към края на гейма след няколко успешни блокади срещу атаки на Максим Михайлов, но все пак и втората част отиде в актива на Зенит с 25:20.

Розалин Пенчев бе заменен от Павел Тетюхин в началото на 3-ата част в състава на Белогорие. Ас на Антон Семишев даде преднина на домакините от Белгород с 3:0. Нов ас на Антон Семишев и 7:3 и Алексей Вербов се реши на двойна смяна и Цветан Соколов се озова за малко сред резервите. Денис Земчьонок хвана на блок атака на Павел Тетюхин и записа отлична серия на начален удар, а Лоран Алекно отлично вдигаше на втора линия на Максим Михайлов и Ървин Нгапет.

via GIPHY

Зенит дори поведе с 12:11. Белогорие обаче намери своя супергерой в третата част - Дражен Лубурич. Европейският шампион със Сърбия заби 3 поредни аса и 18:14 за Белогорие. Домакините успяха да затворят третата част с 25:19 .

View this post on Instagram

#МыЗенитКазань

A post shared by Volleyball Club Zenit-Kazan (@volleyzenit) on Nov 6, 2019 at 12:57pm PST

В 4-ия гейм тимът от Казан губеше до 11:12. Ролята на лидер взе Ъривн Нгапет, който заби 3 поредни свои атаки - 16:14. За Белогорие често грешаха разпределите Александър Воропаев и Азизбек Исмаилов, който през миналия сезон игра за родния Черно море (Варна). Две поредни успешни атаки на Цветан Соколов и Зенит поведе с 21:16. Волейболистите на Белогорие не се предаваха и намалиха до 22:24. Победната точка за Зенит заби Артьом Волвич с атака през центъра за 25:22.

Розалин Пенчев записа 7 точки (1 блок, 50% ефективност в атака, 12% перфектно и 47% позитивно посрещане) за Белогорие.
Най-резултатен в мача бе Дражен Луборич с 20 точки (4 аса, 50% ефективност в атака). Руският национал Антон Семишев добави още 14 точки (3 аса, 1 блок, 45% ефективност в атака, 13% перфектно и 38% позитивно посрещане)

Цветан Соколов се отчЕте с 11 точки (1 ас, 56% ефективност в атака).

Най-резултатен за Зенит стана Ървин Нгапет с 19 точки (2 аса, 1 блок, 57% ефективност в атака, 48% перфектно и 61% позитивно посрещане).

Максим Михайлов добави още 16 точки (1 блок, 60% ефективност в атака, 44% перфектно и 50% позитивно посрещане).

Това бе втора победа за Зенит от началото на сезона и втора загуба за Белогорие.

В следващия 5-и кръг вицешампионът Зенит (Казан) гостува на шампиона Кузбас в Кемерова на 9 ноември, а този мач се явява и мач за Суперкупата на Русия.

Белогорие е домакин в 5-ия кръг на слабака Югра-Самотлор (Нижневартовск).

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) – ЗЕНИТ (КАЗАН) 1:3 (18:25, 20:25, 25:19, 22:25)