Базел вече прескочи групата след нов успех срещу Хетафе, съмнително решение в края (видео)

Базел вече прескочи групата след нов успех срещу Хетафе, съмнително решение в края  (видео)

Базел се класира за елиминациите на Лига Европа, след като победи с 2:1 Хетафе у дома в двубой от Група "С". Швейцарският тим има преднина от четири точки пред днешния си съперник и отбора на Краснодар, които обаче се срещат в последния кръг от груповата фаза. Артур откри резултата в осмата минута, но в самия край на първата част Хайме Мата изравни от дузпа. Фабиан Фрай донесе победата на домакините в 60-ата минута. Така Базел дублира успеха си над Хетафе, след като преди две седмици надделя с 1:0 и в Испания.

В 87-ата минута Хетафе стигна до изравнителен гол на Анхел Родригес, който обаче бе отменен заради много спорна засада.

В следващия кръг Базел гостува на Краснодар, докато Трабзонспор приема Хетафе.