Ботев (Нови пазар) с нова загуба у дома

Футболистите на Ботев (Нови пазар) загубиха у дома с 0:3 от силния тим на Устрем (Дончево). Силните изяви на гостите в това първенство продължиха и при гостуването в Нови пазар. Благодарение на спечелените три точки дончевци излязоха на второ място в класирането, непосредствено след водача Добруджа. Срещата започна много лошо за домакините. Още в 10-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Точен бе Кристиян Димитров, който наказа грешка в отбраната на Ботев (Нови пазар).

Виктор Георгиев в 25-ата минута удвои преднината на Устрем (Дончево) след точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник в наказателното поле. След половин час игра Ботев останаха с човек по- малко на терена. За груба игра главният съдия Димитър Михайлов от Варна показа червен картон на Петър Петков. Предвид това развитие, през второто полувреме срещата се доиграваше. Последният гол в двубоя падна в 87-ата минута, а негов автор стана Станимир Андонов. Бързоногият нападател бе изведен на стрелкова позиция от Виктор Георгиев и с прецизен шут подпечата пълния успех на Устрем (Дончево).