Страхил Попов направи дузпа при болезнена загуба на Касъмпаша

Националът Страхил Попов беше в центъра на събитията при поражението на неговия Касъмпаша от Генчлербирлиги с 1:2 в 12-ия кръг на турското първенство. Десният бек направи дузпата, от която гостите стигнаха до пълен обрат.

В 87-ата минута Попов докосна топката с ръка след центриране на Богдан Станку и реферът посочи бялата точка. Станку не сбърка и донесе победата на Генчлербирлиги. Румънецът вкара и първия гол за тима от Анкара в 82-ата минута, а за Касъмпаша се разписа Айтак Кара (54).

В класирането отборът на Попов се смъкна на 15-ото място с 12 точки. Генчлербирлиги е 13-и с 13 пункта.

В други мачове днес Кайзериспор отстъпи с 1:4 на Сивасспор, а Гьозтепе се наложи с 1:0 при визитата си на Аланияспор.