Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Силен мач за Розалин Пенчев, Белогорие отново загуби от Урал в Белгород (снимки)

Националът Розалин Пенчев изигра селен мач, но неговият клуб Белогорие допусна втора загуба у дома от Урал (Уфа).

След като преди седмица Белогорие поведе с 2:0 гейма, но допусна пълен оборта и загуби с 2:3 от Урал срещата си от Купата на Русия, то снощи “лъвовете” паднаха у дома от отбора от Уфа с 0:3 (25:27, 18:25, 19:25) в мач от 7-ия кръг от Суперлигата на Русия.

Урал в този мач не разчиташе на национала Светослав Гоцев, който не бе в групата за мача, заради разтежение на крака и следващите 10 дни ще почива.
Гостите от Уфа успяха да поведат с 16:12, след като домакините се надпреварваха да грешат началния си удар, а двойна блокада спря атака на Розалин Пенчев. И все пак Белогорие се върна в гейма след блок и атака на Дражен Лубурич - 19:19. Домакините дори поведоха с 21:20 след нова успешна атака на Дражен Лубурич. Розалин Пенчев отново атакува в аут и Урал пак поведе в резултата. Тимът от Уфа затвори първата част с 27:25 след атака в аут на национала Антон Семишев.

Гостите от Урал заигра силно в началото на втората част и поведоха със 7:3 след ас на Денис Бирюков. Домакините от Белгород намалиха разликата до 8:10. никита Алексеев и Алексей Спиридонов бяха неудържими в атака и спечели лесно втората част с 25:18.

В началото на третата част Розалин Пенчев и Павел Тетюхин се разиграха в атака и често завършваха успешно своите нападения. Урал отново поведе с 10:6. Отлични атаки на Павел Тетюхин доближиха Белогорие на точка при 10:11. Мощна атака на Алексей Спиридонов и ас на Никита Алексеев доведе резултата до 20:15 за Урал. Силни изяви на Алексей Спиридонов донесоха успеха на Урал в третата част с 25:19 и в мача с 3:0 гейма.

Розалин Пенчев записа 10 точки (3 аса, 71% ефективност в атака, 21% перфектно и 50% позитивно посрещане).

Най-резултатен за домакините стана Дражен Лубурич с 13 точки (1 ас, 55% ефективност в атака).

Никита Алексев стана най-резултатен за Урал с 16 точки (1 ас, 2 блока, 62% ефективност в атака), а Алексей Спиридонов добави 15 точки (1 ас, 74% ефективност в атака, 20% перфектно и 30% позитивно посрещане).

Бившият руски национал Денис Бирюков се отличи с 10 точки (3 аса, 47% ефективност в атака, 31% перфектно и 38% позитивно посрещане).

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) – УРАЛ (УФА) 0:3 (25:27, 18:25, 19:25)