Рома разби Бреша за едно полувреме (видео)

Отборът на Рома постигна убедителна домакинска победа с 3:0 над Бреша в двубой от 13-ия кръг на Серия “А”.

Всички голове в мача паднаха през второто полувреме. В 49-ата минута Крис Смолинг откри за “вълците” след изпълнение на корнер. В 57-ата именно английският бранител свали топката с глава към партньора си в защита Джанлука Манчини, който я прати в мрежата, за да удвои преднината на римляните. Крайното 3:0 оформи Един Джеко в 66-ата минута отново след центриране от корнер, като Смолинг се отчете с асистенция за втори път в мача. Резултатът можеше да бъде още по-изразителен, но през втората част бяха отменени други три попадения. Голове на Николо Дзаниоло и Джеко не бяха зачетени съответно заради топка в аут и засада, а този на Флориан Айе от състава на гостите не беше признат поради игра с ръка.

Рома е четвърти в класирането с актив от 25 точки, докато Бреша остава на последното място с едва 7 пункта.