Черно море Тича записа трета победа в НБЛ

Черно море Тича записа третия си успех в Националната баскетболна лига след домакинска победа над Черноморец с 99:87. След този мач варненският тим има 11 точки (3 победи и 5 загуби), а гостите са с една победа и 7 поражения. За победителите Симеон Илиев завърши с дабъл-дабъл - 20 точки и 11 борби. Джеймс Гавин завърши с 29 точки, 9 асистенции и три откраднати топки. За гостите Блейк Рейнолдс също завърши с дабъл-дабъл - 23 точки и 12 борби.

След едно равенство в началото на мача при 2:2 домакините успяха да поведат с 6 точки при 15:9 след малко повече от 5 минути игра. Тимът на Черноморец на три пъти успяваше да намали пасива си до две точки, а 34 секунди преди края на първата четвърт с кош на Джамал Кинг изравни при 22:22. 15 секунди преди края Мартин Йорданов от Черно море Тича вкара кош за домакините и те успяха да вземат първата част с 24:22. Играта през втората четвърт бе много оспорвана и интересна. След близо две минути игра през втората част с кош на Цветомир Куртев домакините поведоха с 8 точки при 31:23. Гостите обаче отвърнаха с четири успешни поредни атаки, вкараха 8 срещу нито една точка за Черно море Тича, и изравниха - 31:31, а след това и поведоха за първи път в мача при 33:31. Последваха още две изравнявания, а на полувремето домакините имаха аванс от 3 точки - 43:40.

Домакините започнаха отлично третата част и след тройки на Джеймс Гавин и Симеон Илиев и кош на Мартин Йорданов за по-малко от две минути поведоха с 8 точки - 51:42. Гостите обаче не се отказаха, възползваха се от грешки на домакините и след малко повече от четири минути игра с тройка на Джамал Кинг намалиха пасива си до само точка - 53:54, което принуди наставникът на домакините Галин Стоянов да вземе прекъсване. След него последваха силни минути за Черно море Тича, които успяха да поведат с 13 точки при 68:55 около две минути и половина преди края на третата част. Черно море Тича продължи да трупа преднина, която стигна до 18 точки при 75:57 минута преди края на частта.

Преди последната част авансът на домакините бе 13 точки - 77:64. През последната част за около три минути игра гостите успяха с тройка на Робърт Георгиев да стопят изоставането си до само 5 точки - 74:79. Домакините обаче успяха отново да дръпнат с десет и повече точки, поддържаха преднината си и заслужено взеха двубоя с 99:87.