Червен картон помогна на Монпелие да се разправи с Амиен

Монпелие записа изразителна победа с 4:2 в домакинството си на Амиен от 15-ия кръг на  на френската Лига 1. Този успех обаче бе подпомогнат от факта, че гостите останаха в намален състав в 54-ата минута, когато червен картон получи Хуан Отеро.

Дамиен льо Талек даде преднина на Монпелие в 14-ата минута, но Гаел Какута възстанови равенството в 44-ата.

В 54-ата минута на втората част Отеро бе изгонен с директен червен картон, след като изрита без топка противников футболист.

Домакините се възползваха от численото си предимство на терна и нанизаха бързи три гола във вратата на Режис Гюртнер. Точни бяха Гаетан Лаборд в 65-ата, Анди Делор в 68-ата и Флоран Моле в 72-ата минута.

В самия край на срещата Джак Лане направи загубата на Амиен малко по-почетна, оформайки крайното 4:2.

Така Монпелие влезе в серия от 5 мача без загуба и се изкачи до 5-ото място във временното класиране с 23 точки. За Амиен пък това бе трето поредно поражение и отборът се намира на 16-ото място с 16 точки.