Сент Етиен си намери майстора в лицето на Рен

Отборът на Рен постигна обрат и надви Сент Етиен с 2:1 като домакин  в двубой от 15-ия кръг на Лига 1. Така “червено-черните” нямат загуба в последните си 6 мача срещу този съперник, като освен това прекратиха поредицата му от 11 срещи без поражение във всички турнири.

“Зелено-белите” поведоха в резултата в 19-ата минута, когато Лоис Диони се разписа след изпълнение на ъглов удар. Едва шест минути по-късно обаче Ромен Дел Кастильо намери непокрития Рафиня, който изравни за своя тим. Домакините стигнаха до пълния обрат в добавеното време, когато Дамиен Да Силва се възползва по най-добрия начин от центриране от корнер, за да донесе успеха на отбора си.

По този начин Рен събра 21 точки и е на 11-ата позиция в класирането, където Сент Етиен е 9-и само с един пункт повече.