Аугсбург пречупи пряк съперник за оцеляване (видео)

Набралият скорост състав на Аугсбург се справи и с Майнц 05 - 2:1, с което записа трети успех в последните си четири срещи в Бундеслигата. Това отдалечи баварците на 5 точки от опасната зона.

Домакините натиснаха съперника още от началните секунди и преди изтичането на първата минута вече бяха ударили греда чрез Рубен Варгас. Малко след това късмет нямаше и Марко Рихтер.

Противно на случващото се на терена, в 15-ата минута Майнц излезе напред в резултата. Тогава Левин Йозтунали заби много красив гол с далечен удар - 1:0 за “05”.

Аугсбург върна гола в 41-вата минута, когато Флориан Нийдерлехнер изведе Рихтер на празна врата - 1:1.

Обратът дойде в 65-ата, когато Варгас спечели дузпа, а Нийдерлехнер я реализира за победното 2:1.