С двоен удар на Неймар и Мбапе ПСЖ стигна до обрат (видео)

Атаката на Пари Сен Жермен отново бе в основата на успех на тима. Тимът на Томас Тухел губеше с 0:1 до 74-ата минута при гостуването си на Монпелие, но стигна до победа с 3:1. Домакините поведоха малко преди края на първото полувреме, след като Леандро Паредес си отбеляза автогол.

ПСЖ, който допусна две загуби при предишните си три гостувания на “Стад де ла Мосон”, не бе убедителен преди почивката. Неймар обаче спечели фаул, при който Педро Мендеш получи червен картон. От прекия свободен удар бразилецът отбеляза страхотен гол. Две минути по-късно Неймар изведе Мбапе и французинът направи резултата 1:2. Французинът пък асистира на Икарди за третото попадение за парижани.

Двубоят завърши с грозни сцени, тъй като вратарят на ПСЖ Кейлор Навас бе ударен с бутилка, хвърлена от трибуните.

След този успех столичани имат преднина от осем точки пред втория Марсилия.

МОНПЕЛИЕ - ПСЖ 1:3