Рилски спортист победи в Плевен след силно второ полувреме

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа поредна победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като изигра силно второ полувреме и се наложи при визитата си на Спартак (Плевен) със 109:91 (27:30; 21:22; 32:23; 29:16) в двубой от X кръг.

Хавиер Джонсън беше най-резултатен за победителите – 23 точки, Йонас Бергстед добави 22 точки, а Брендън Браун приключи с „дабъл-дабъл“ – 19 точки и 11 асистенции.

Димитър Маринчешки бе над всички в селекцията на Александър Дяковски – 21 точки, Николай Маринов добави 17 точки, а Константин Коев и Мартин Маринов завършиха съответно с по 16 и 12 точки.

Първото полувреме бе доста равностойно, но в определени моменти баскетболистите на Спартак бяха една идея по-концентрирани и напълно заслужено на почивката домакините имаха преднина от четири точки – 52:48.

През третата четвърт ситуацията на терена се промени, след като играчите на Рилски спортист подобриха значително представянето си и логично стигнаха до обрат – 80:75. В заключителните десет минути самоковци не оставиха никакъв шанс на съперника си, като добавиха нови 13 точки към преднината и се позфравиха с крайния успех – 109:91.