Септември (София) ще зимува на върха след успех над Струмска слава

Септември (София) си върна първото място във Втора лига, след като постигна лесен успех над Струмска слава (Радомир) в мач от 18-ия кръг на шампионата. Мачът се игра на стадион “Царско село”, а столичани изместиха ЦСКА 1948 от върха. Вчера “червените” победиха Локомотив (София) с 3:2, като временно оглавиха класирането.

Септемврийци решиха всичко в мача още през първото полувреме, в което отбелязаха три гола. Иван Тилев (25) изведе тима си напред, а Владимир Николов (39) удвои. В първата минута на добавеното време Стилиян Николов също се разписа във вратата на Драгомир Петков. През второто полувреме, в 54-ата минута, капитанът на Септември Борис Галчев оформи крайното 4:0.

След днешния успех Септември ще зимува на първото място във Втора лига, следван от ЦСКА 1948 с три точки по-малко.