Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Балкан с десета победа в НБЛ

Шампионът в Националната баскетболна лига Балкан постигна десета победа от началото на сезона. В среща от 11-ия кръг ботевградчани спечелиха със 101:78 (24:18, 19:17, 33:22, 25:21) като домакин срещу А1 Академик София.

До почивката "зелените" имаха аванс от 8 точки, но в началото на второто полувреме направиха серия от точки и след края на третата четвърт преднината им достигна 19, което направи довършването на мача протоколно. Кени Хол бе най-резултатен за победителите с 23 точки, докато Дайшон Найт остана с 16. Капитанът Димитър Димитров прибави още 15 точки.

За Академик Цветомир Чернокожев бе най-полезен с 22 точки. Още 15 прибави Николай Николов.