Рууни се завърна на Острова с победа

Уейн Рууни се завърна в английския футбол с победа. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Евертън изигра първия си мач за новия си отбор Дарби Каунти и бе в основата на успеха с 2:1 над Барнзли. Срещата бе от 26-ия кръг на Чемпиъншип.

Рууни, който доскоро играеше в САЩ за ДС Юнайтед, подаде за първия гол в мача, реализиран от Джак Мериът в 45-ата минута.

В 50-ата минута Барнзли изравни чрез Елиът Шимоеш, но Мартин Уагхорн донесе победата на “Овните” с гол в 57-ата минута.

Този успех бе важен за Дарби, който се отдалечи от опасната зона и се изкачи до 17-ата позиция с 33 точки. Барнзли остава на предпоследното 23-о място с 21 точки. Водач е Лийдс с 52 точки.