Червен картон помогна на Лил да елиминира Амиен

Лил е последният сигурен участник на 1/2-финала за Купата на Лигата във Франция. Тази вечер “Кучетата” победиха с 2:0 Амиен в сблъсъка от 1/4-финала. За това помогна и фактът, че домакините на стадион “Пиер-Мороа” играха с човек повече от 38-ата минута, когато Зунгу направи опасно влизане в краката на съперник и получи втори жълт и червен картон.

Лил отбеляза и двата гола през втората част. Първо в 50-ата минута при едно заучено положение след корнер Луис Араухо получи на ъгъла на наказателното поле и със страхотен диагонален удар вкара за 1:0.

В 58-ата минута Виктор Осимен получи пас на скорост, финтира защитник и отблизо вкара за 2:0.

Така Лил намери място в следващата фаза на турнира, където са още ПСЖ, Лион и Реймс.