Гасперини: Заслужавахме да победим

Треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини смята, че тимът му е заслужавал победата при гостуването на Интер (1:1) от 19-ия кръг на Серия А. Отборът от Бергамо беше близо до пълен обрат в края, но Самир Ханданович отрази дузпа, изпълнена от Луис Муриел.

Ханданович спаси Интер от късен обрат (видео)
“Много хубав мач стана, макар и малко нервен в края. Доминирахме през второто полувреме, но не беше лесно да се възстановим след ранния гол. Пропуснахме много дузпи в последните 3,5 години, но този път Ханданович беше изключителен. Жалко, защото заслужавахме победата”, коментира треньорът на Аталанта.
Гасперини се възмути от неупотребата на ВАР при една ситуацията през първото полувреме, когато Лаутаро Мартинес извърши нарушение срещу Рафаел Толой, който не успя да нанесе хубав удар отблизо и евентуално да изравни.