Рен се утвърди на третото място (видео)

Рен още веднъж показа, че се намира в отлична форма и не е случайно, че заема третото място в Лига 1. В отложен двубой от 12-ия кръг тимът от Бретан се наложи с 1:0 като гост на Ним и вече има в актива си 36 точки - с пет по-малко от втория Марсилия, но с четири повече от четвъртия Нант.

Двубоят беше равностоен, а головите положения пред двете врати почти липсваха. Домакините не рискуваха, за да стигнат до победата, а една грешка в защитата им се оказа фатална. Попадението за Рен падна в 64-ата минута, когато Пабло Мартинес на практика асистира с глава на Адриен Хюну и той без забавяне опъна мрежата с удар от въздуха.

В оставащото време Ним нямаше сили да се добере дори до равенство. Отборът е 19-и в таблицата и е вкарал само 15 гола от началото на сезона.

В следващия кръг Ним ще гостува на Сент Етиен, а Рен ще пътува до Лазурния бряг за мач с Ница.