Нилс Петерсен се превърна в легенда на Фрайбург

Нападателят Нилс Петерсен вече е едноличен №1 по попадения в историята на Фрайбург, след като се разписа при победата с 2:1 над Майнц 05 като гост в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Той има 84 гола, като задмина селекционера на Бундестима Йоахим Льов. Петерсен беше точен за 2:0 в 41-вата минута. С този успех гостуващият състав отново влезе в топ 6.

Победата на Фрайбург е първа като гост на “05” в елита от 11 опита. Основите за нея постави кореецът Квон Чанг-Хоон с точен изстрел в 28-ата минути. Четири преди почивката Петерсен реализира паметното си попадение.

Домакините от Майнц успяха само да намалят чрез Жан-Филип Матета в 82-ата минута.

За “червените” това е четвърта загуба в най-скорошните пет кръга и първият тим под чертата вече е само на точка.