Черно море подчини Академик при завръщането на Аврамов

Божидар Аврамов отново облече екипа на Черно море Тича, а варненци надделяха със 71:65 (16:18, 24:15, 5:14, 26:18) над Академик Бултекс 99 (Пловдив) при завръщането на националния състезател в редиците на родния му клуб. За “моряците” това бе трета победа в последните четири мача и общо седма от началото на сезона, като с този успех те се изравниха с пловдивския си съперник - и двата клуба вече са с баланс 7-9.

Срещата започна равностойно, но след 4:3 за домакините гостите успяха да вкарат 7 поредни точки и в средата на частта поведоха с 10:4. Черно море Тича успя да намали изоставането си при 8:10, но Академик Бултекс направи нова серия от 6 поредни точки и дръпна с 16:10 2.41 минути преди края на първата част. До края на първата четвърт в играта на двата отбора имаше доста брак, но гостите взеха частта с 18:16.

Домакините стартираха втората част с тройка на Веселин Георгиев и поведоха в резултата. Гостите отвърнаха със серия от 8 точки и поведоха с 26:19 след близо 3 минути игра. След 28:22 за Академик Бултекс последваха много силни минути за домакините, които вкараха вкараха 14 поредни точки, от които три тройки - една на Симеон Илиев и две на Веселин Георгиев, и Черно море Тича поведе с 36:28. На полувремето домакините водеха с 40:33.

След почивката и двата отбора допускаха много грешки. Стрелбата на домакините бе изключително слаба и те успяха да вкарат само 5 точки за цялата част. Гостите също не бяха на ниво при стрелбата, но за пет минути игра реализираха 8 срещу само 2 точки и успяха да намалят изоставането си до точка - 41:42. Академик Бултекс изравни резултата след още минута игра.

Преди последната част гостите водеха с 47:45. В началото на последната четвърт резултатът бе изравняван два пъти, след което гостите поведоха с 5 точки при 54:49. Малко повече от три минути преди края с тройка на Коча Йовович Черно море Тича поведе в резултата при 57:55. Домакините успяха да запазят преднината си и заслужено взеха победата със 71:65.

Симеон Илиев с 18 точки и 18 борби впечатли с представянето си за победителите. Крилото показа 100% успеваемост за 2 точки (5/5), отбеляза 1/4 от тройката, както и 5/7 при наказателните удари. Веселин Георгиев с 15, Коча Йовович с 13 и Николай Георгиев с 10 допълниха карето на топреализаторите, а Джими Гавин, който бе петият титуляр, остана на точка от кота “10” - с 9, както и 5 асистенции. Аврамов игра 22 минути като резерва, успявайки да направи 6 асистенции и да отнеме 2 топки.

Шакир Смит с 19 и Александър Груев с 10 бяха единствените баскетболисти на гостите, завършили с двуцифрен точков актив.