Мелис Йонузова гази на старта на "Странджата"

Двукратната европейска шампионка Мелис Йонузова започна с победа участието си на 71-вото издание на турнира за Купа “Странджа”. В категория до 69 килограма родената в Омуртаг боксьорка се справи с белгийката Ошин Дерю с 5-0 съдийски гласа. Мелис проведе срещата изключително агресивно, като влезе в атака от първия гонг. И в трите рунда българката бе по-активната на ринга.

Така Йонузова се класира на четвъртфиналите, където в четвъртък следобед ще се изправи срещу Маделин Ангелсен от Норвегия.

По-късно днес на ринга в зала “София“ ще се качи многократният европейски шампион Даниел Асенов. В категория до 52 килограма Тайсъна ще се изправи срещу Якуб Сломински (Полша), като мачът започва в 19,00 ч. Малко по-късно е боят на континенталния първенец от София 2019 Ергюнал Сабри, който има за съперник Мануел Капай (Италия).