Джокович преодоля японец за 85 минути в Мелбърн

Новак Джокович се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия. Поставеният под номер две в схемата сърбин победи с 6:3, 6:2, 6:2 Йошихито Нишиока за 85 минути. Седемкратният шампион в Мелбърн не допусна нито един пробив на "Род Лейвър Арина" и на свой ред спечели подаването на японеца общо пет път в двубоя. Следващият съперник на Джокович е Диего Шварцман.

Поставеният под номер 14 аржентинец се наложи в три сета с 6:2, 6:3, 7:6 (7) над сърбина Душан Лайович. 27-годишният Шварцман изравни най-доброто си постижение в първия за годината турнир от "Големия шлем", достигайки до четвъртия кръг. Унгарецът Мартон Фучович също продължава напред в турнира след категоричен успех с 6:1, 6:1, 6:4 над Томи Пол от САЩ, който в миналия кръг отстрани изненадващо българина Григор Димитров.