Ница и Рен поделиха точките (видео)

В първи мач от 21-ия кръг в Лига 1 Ница и Рен завършиха наравно - 1:1. Домакините поведоха с гол на Каспер Долберг, но в края Флавиен Тет изравни. Евентуален успех щеше да придвижи Ница на 5-о място в класирането, но сега тимът от Лазурния бряг е 10-и с актив от 29 точки. Рен пък има 37 точки и стои стабилно на третата позиция.

Първото полувреме премина при надмощие на Ница и веднъж гредата спаси Едуард Менди след удар на Долберг. Датчанинът обаче не сбърка в началото на втората част, когато получи перфектно подаване от Пиер-Леес Мелу и на празна врата откри резултата.

В 81-ата минута защитата на домакините сгреши и топката попадна на левия крак на Тет, който успя да преодолее Валтер Бенитес и донесе равенството на своя отбор.

В следващия кръг на Ница предстои домакинство на Лион, а Рен ще посрещне Нант.