Благой Найденов: Ставам и лягам с мисълта за олимпийски медал (видео)

Благой Найденов спечели златото на Купа “Странджа” в категория до 81 килограма, при това без да играе финален мач. Българският боксьор трябваше да се изправи срещу Степан Хрекул от Украйна, който обаче се отказа. Ето какво сподели Найденов пред Sportal TV днес.

“Чак разочарован не съм. Направих три срещи добри, станах пръв. Още на кантара видях, че изглеждаше със счупен нос и вероятно заради това нямаше да може да се качи. Надграждам. Не съм на 100%. Надявам се да съм на 100% за олимпийската квалификация и за Олимпиадата, дай Боже”, каза той.

“Всяка година се засилва “Странджа”. Винаги е имало голяма конкуренция. Тренирам с целта да отида и да се класирам на Олимпиада, да взема медал. С това лягам, с това ставам. Имаме лагер на Белмекен, а за други турнири не сме коментирали освен квалификацията през март”, добави още шампионът.