Марица подновява битките в НВЛ утре

Волейболният шампион на България Марица (Пловдив) приема Перун (Варна) в среща от 8-ия кръг в НВЛ-жени. Срещата е утре (26 януари) от 16,30 часа в зала "Колодрума" в Пловдив.

В четвъртък момичетата на Иван Петков, който се завърна начело на шампионките, написаха нова страница в историята на клуба, след като победиха руския шампион Динамо (Москва) насред руската столица с 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:17). С успеха в четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига тимът остана с реални шансове за класиране на елиминациите в турнира.

Късното завръщане на маричанки в петък наложи по-рано през седмицата официално двубоят с Перун да бъде преместен с един ден. Мачът трябваше да се играе днес (25 януари) от 18,00 часа, но беше отложен за утре от 16,30 часа.

Любопитно е, че това ще е първото домакинство на Марица от близо два месеца. За последно "жълто-сините" бяха домакини на Динамо (Москва) в Шампионската лига на 27 ноември, а в НВЛ-жени за последно пловдивчанки домакинстваха на ЦСКА на 23 ноември. Последният мач на шампионките в НВЛ-жени беше на 14 декември, когато те победиха домакините от Казанлък Волей с 3:0 (25:15, 25:13, 25:16) в трета среща от допълнителния турнир от първенството в Казанлък. Перун също игра последно в НВЛ-жени на същия турнир. Варненки загубиха от Берое Стара Загора с 0:3 (10:25, 7:25, 17:25)

Във временното класиране Марица е лидер без загубен гейм и с 10 победи от 10 мача, а Перун е на последното 8-о място без победа и спечелен гейм. Това ще е втора среща между двата отбора този сезон. В първия двубой Марица спечели гостуването си на Перун с 3:0 (25:9, 25:13, 25:10). Срещата се проведе в зала "Багира" в Казанлък, където домакинстват варненки през този сезон. Съдии на мача ще са Радослав Сеганов и Иван Дурев.