ЦСКА-София с нова загуба в Испания (видео)

ЦСКА-София загуби с 0:1 от Шонан Белмаре втората си контрола на испанска земя. Голът за японците, които завършиха на 16-о място в Джей лигата, вкара централният бранител Кейсуке Сака.

Така българският тим инкасира втора поредна загуба без да вкара гол на лагера в Испания, тъй като преди няколко дни бе разгромен с 0:5 от втородивизионния германски Нюрнберг.

Поради леки контузии старши треньорът Милош Крушчич даде почивка на Кристиян Малинов, Тиаго Родригес и Рубен Пинто.

През първото полувреме червените надиграха своя съперник и трябва да съжаляват, че не вкараха поне един гол.

ЦСКА-София можеше да поведе в резултата още преди да са изминали и 180 секунди, когато Оива опита да върне с глава към своя вратар, но не го направи по най-добрия начин, затруднявайки неимоверно Томии, който все пак успя да хване топката малко преди голлинията.

В 11-ата минута червените като по чудо не откриха резултата. Албентоса засече центриране на Занев от фаул, Томии обаче демонстрира невероятен рефлекс и изби. Последва добавка на Соу от два метра, но стражът на японците се хвърли в краката му и някак улови топката.

В 26-ата минута Давидов шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Томии. Три минути по-късно ЦСКА-София пропусна да вкара от така наречените 100-процентови възможности. Али Соу отне топката от бранител в зелено и подаде по земя към връхлитащия на скорост Денис Давидов. Халфът, който се намираше на 5 метра фронтално срещу вратата, не уцели топката и пропиля най-добрата възможност за попадение до този момент.

През второто полувреме двата отбора си размениха ролите и Шонан бе значително по-добрият тим.

Втората част започна с пропуск на японците. Резервата Шибата стреля опасно с глава след центриране отдясно, но покрай вратата. Червените отговориха с удар на Джеси секунди по-късно, но и той не намери целта.

Последва претенция на японците за дузпа за нарушение на Едвин Джеси, но реферът не отсъди такава. Малко по-рано съдията имаше основание да посочи бялата точка за игра с ръка на японски футболист, но и тогава остана безмълвен.

В 65-ата минута Шонан организира добра атака отляво, но Ибазаки стреля в аут. Само 120 секунди по-късно Омезаки шутира от 13-14 метра, но Бусато спаси.

Някъде тук Крушчич извърши поредица от смени, но и те не се отразиха положително на представянето на червените.

По-добрата игра на Шонан през втората част бе материализирана в 71-ата минута. Тогава японците изпълниха бързо корнер, размениха си два-три паса, след което последва центриране към Кейсуке Сака, който надскочи Жеферсон и с глава вкара за 1:0.

В 80-ата минута Бусато спаси червените от втори гол, избивайки акробатично опасен шут на японски футболист от 13-14 метра. Осем минути по-късно ЦСКА-София можеше да изравни. Томи Юрич бе фаулиран пред наказателното поле на Шонан след добър самостоятелен пробив. Кери се нагърби с изпълнението и стреля отлично, но нацели напречната греда.

ЦСКА-СОФИЯ - ШОНАН БЕЛМАРЕ 0:1