Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Реал Сосиедад отново влезе в победния коловоз (видео)

Отборът на Реал Сосиедад спечели категорично с 3:0 у дома срещу Майорка в двубой от 21-вия кръг на Ла Лига. И трите попадения паднаха след почивката.

Баските имаха тотално териториално преимущество през първото полувреме, но така и не успяха да се разпишат преди почивката. През първата част владението на топката беше 70% в полза на “чури урдин”. Първите 45 минути се запомниха с по една възможност пред двете врати.
В 46-ата Аднан Янузай центрира към далечната греда, където Порту свали с крак и Александър Исак вкара от шест метра. В 58-ата Андер Бареначея стреля, топката се отклони от крака на Фран Гамес и топката влетя в мрежата за 2:0. В 82-ата Мартин Йодегор стреля, вратарят спаси, а кълбото попадна в краката на Порту, който се разписа при добавка. В 89-ата балеарците удариха греда.