Левски тръгна с победа в Турция, нов дебютира с гол (видео)

Отборът на Левски започна с успех 2020 година. "Сините" надвиха напълно заслужено с 3:2 арменския Пюник на спортния комплекс "Голд Сити" в Алания, където двата тима са на лагер.  Дебютантът Спиерингс беше точен в 10-ата минута с плътен удар, а в 13-ата минута Иву Угочукву изравни с удар в долния десен ъгъл. Шевчук в 73-ата минута донесе пълен обрат, след като Петър Иванов изби дузпа на Миранян. Пет минути след това Здравко Димитров изравни в 78-ата минута. Три минути преди края Нашименто оформи крайното 3:2 след хубав удар от фаул. Младият вратар Петър Иванов спаси дузпа в 73-ата минута, а Паулиньо, Славчев пропуснаха да се разпишат преди почивката.

Две от трите нови попълнения на 26-кратните шампиони Симеон Славчев и Стайн Спиерингс дебютираха от първата минута. Титулярен вратар бе Николай Михайлов, а капитанът Живко Миланов, Мартин Райнов, Нуно Рейш и Иван Горанов играха в защита. Кали Тиам и Мони Славчев бяха опорните халфове, а Станислав Иванов, Паулиньо и Спиерингс действаха зад Дени Алар.

Бившият играч на Левски Денис Махмудов игра през вторите 45 минути за Пюник, като дори беше близо до отбелязването на гол. Северномакедонецът с нидерландски паспорт изигра 10 мача с фланелката на Левски през 2015 година.

Първата част тимът на Хубчев беше по-активен и още в 10-ата минута поведе в резултата. Новият плеймейкър на тима Спиерингс беше точен с премерен удар, след като се възползва от грешка на противника. Той напредва два метра и прати коженото кълбо в долния десен ъгъл. "Сините" пропуснаха да удвоят веднага, а в 13-ата минута Пюник изравни.
Угочукву беше оставен да стреля фронтално срещу вратата от 21 метра и вкара за 1:1.Изстрел на Паулиньо бе избит от вратаря Драгойевич в 29-ата минута, а след това стражът се намеси и при шут на Иван Горанов. В 36-ата минута топката премина покрай вратата след удар на Паулиньо. Следващата атака Славчев прати топката над вратата от 8-9 метра. Левски имаше още една възможност преди почивката, но Драгойевич спря Станислав Иванов.

Втората част започна с по-добра игра на арменците. В 55-ата минута Карташян засече топката след центриране от корнер, но Михайлов изби в корнер. След неговото изпълнение Михайлов отново се намеси добре след удар от далечна дистанция. Удар на Махмудов мина покрай гредата.

Последваха доста промени в тима на Хубчев след 60-ата минута, като Лозев дебютира. Ивайло Найденов, който игра ляв защитник, извърши нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за Пюник. Първоначално ударът на Миранян бе отразен от младия Иванов, но при добавката арменците поведоха с гол на Шевчук.

Лявото крило Здравко Димитров изравни с хубав гол в 78-ата минута. Последва натиск на Левски, който даде резултат. "Сините" стигнаха до победата в 87-ата, когато Нашименто вкара с хубав гол от фаул.

Следващата проверка на "сините" е в събота срещу Рапид (Виена). Изпълнителният директор на генералния спонсор на клуба - "Национална лотария" Димитър Ганев изгледа мача със спортния директор на "сините" Ивайло Петков. Срещата наблюдаваха още Петър Михтарски, Илиан Илиев, помощник треньорите на националния отбор Елин Топузаков и Неделчо Матушев, Асен Букарев, Даниел Пеев, Георги Пеев, Веселин Минев, както и агентите Кирил Вангелов, Милен Георгиев, директорът на Нефтохимик Недялко Москов.

ЛЕВСКИ - ПЮНИК 3:2

1:0 Спиерингс (10)
1:1 Угочукву (13)
1:2 Шевчук (73)

2:2 Димитров (78)

3:2 Нашименто (87)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Живко Миланов, Мартин Райнов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Симеон Славчев, Станислав Иванов, Стайн Спиерингс, Паулиньо, Дени Алар

Резерви: Петър Иванов, Деян Лозев, Холмар Ейолфсон, Найденов, Мазурек, Нашименто, Насиру Мохамед, Димитров, Костов, Юруков

ПЮНИК: 25 Андрия Драгойевич, 8 Антонио Станков, 24 Саломон Нирсарике, 63 Кристи Марку, 2 Сероб Григорян, 6 Карлен Микртхян (К), 20 Иву Угочукву, 17 Артак Йедигарян, 23 Арас Ожбилис, 18 Алик Аракелян, 42 Алфред Суб, 12 Севак Асланян (вратар), 66 Максим Жестоков, 22 Роберт Хакобян, 7 Артьом Симонян, 70 Сергей Шевчук, 3 Артур Карташян, 9 Артур Миранян, 13 Ерик Азизян, 96 Дуозеф, 5 Армен Манухарян, 77 Денисх Махмудов, 4 Мфинги Магема