Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Нефтохимик разби Розова долина

Нефтохимик записа поредна победа в контролните срещи от зимната подготовка. Възпитаниците на Диян Петков победиха със 7:1 Розова долина. Четвъртата поред проверка за „зеления” тим се игра вчера /29 януари/, в Твърдица.

Дебют за мъжкия отбор направиха трима юноши на клуба – близнаците Коста и Генчо Далеви и вратарят Мехмедимин Адем.

Първата част завърши при 3:0. Димитър Костадинов откри резултата. За 2:0 се разписа Иван Колев от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу него. Третото попадение бе дело отново на Димитър Костадинов.

След почивката „шейховете” добавиха още четири попадения и допуснаха едно в своята врата. Димитър Костадинов реализира хеттрик, а по още един гол добавиха Живко Петков, Емануил Манев и Иван Цачев,

Следващият приятелски двубой е утре /31-ви януари/. В него „шейховете” ще се изправят срещу Добруджа /Добрич/. Срещата ще се играе на стадиона в Каблешково, с начален час 14:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Росен Андонов (75 Мехмедимин Адем), Диян Молдованов (65 Тодор Петков), Цветан Чахов (65 Атанас Ташолов), Пламен Тенев (65 Коста Далчев), Мирослав Радев , Цветан Филипов (65 Цветомир Цонков), Емануил Манев, Галин Димов (65 Радослав Апостолов), Кристиян Мирославов(65 Джунейт Али), Иван Цачев , Иван Колев (40 Живко Петков), Димитър Костадинов (65 Генчо Далев)