Дузпа в последната минута класира Лион на 1/4-финалите за Купата на Франция (видео)

Лион е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на Франция. Отборът на Руди Гарсия елиминира драматично Ница след победа с 2:1 като гост. Решаващото попадение отбеляза Усем Ауар от дузпа в 90-ата минута. Домакините бяха изравнили секунди по-рано, но не успяха да се доберат до продължения.

Муса Дембеле откри за Лион след четвърт час игра. Той овладя топката след центриране от левия фланг на Максуел Корне и простреля Валтер Бенитес. Голът беше осми за нападателя на "хлапетата" от началото на годината.
Най-интересни бяха последните минути на двубоя. Първо Адам Унас се измъкна от защитата на гостите и с мнго прецизен удар изравни - 1:1. Скоро след това Данте направи дузпа, която Усем Ауар реализира и прати Лион напред.

Другите четвъртфиналисти са Пари Сен Жермен, Марсилия, Сент Етиен, Епинал, Лил, Дижон, Рен и Белфор.