Нов лош мач за Велков и Валвайк

Отборът на Валвайк продължава с лошото си представяне в Ередивизи на Нидерландия. Днес съставът допусна неприятно поражение с 0:4 като гост на АЗ Алкмаар. Цял мач за гостите записа българският бранител Стефан Велков, който имаше вина за първото попадение.

АЗ Алкмаар поведе в 29-ата минута с гол на Усама Идриси, който напредна на скорост, финтира Велков и с мощен удар вкара за 1:0.

След това в 36-ата минута Майрон Боаду удвои преднината на домакините.

През втората част играчите на Арне Слот добавиха нови две попадения на сметката си. Отново Идриси направи резултата класически в 51-ата минута, а в 65-ата Калвин Стенгс оформи крайното 4:0.

С тази победа АЗ АЛкмаар се изравни по точки с лидера Аякс, като има 47, но грандът от Амстердам е с мач по-малко. Валвайк пък остава на дъното на класирането с 11 точки, като е на цели 8 от спасителното 15-о място.