Фортуна обърна гръб на Дюселдорф в последната минута

Фортуна (Дюселдорф) посягаше уверено към победата, но съдбата имаше други планове при домакинството срещу Айнтрахт (Франкфурт), завършило 1:1. Футболистите на Уве Рьослер пропуснаха да спечелят дебютната среща на треньора начело на клуба, макар да поведоха в резултата.

Каан Айхан вкара първото попадение днес, а това се случи в 78-ата минута. Тогава турският защитник изпълни свободен удар, топката се удари в един от защитниците в стената и заблуди Кевин Трап - 1:0. Домакините протягаха ръце към победата, когато дойде 93-ата минута. Тогава Тимъти Чандлър спаси “орлите” от Франкфурт, отбелязвайки ценното изравнително попадение след специалитета на отбора - заучено положение и спечелена точка след 1:1.