Левски с нов успех в Турция, младоци бележат за "сините" (видео)

Тимът на Левски записа трета поредна победа през 2020 година. "Сините" надвиха с 4:1 националния отбор на Узбекистан до 19 години. Двубоят бе на комплекс "Голд Сити" в Алания. Младият нападател Мартин Петков беше точен още в 4-ата минута. Здравко Димитров удвои в 35-ата минута. Насиру Мохамед вкара за 3:0 в 40-ата минута, а Марин Петков също се разписа в 42-ата минута. Единственото попадение за противника бе дело на Хашимов в 54-ата минута.

Третата проверка на "сините" бе срещу тима, който загуби от родните юношески национали с 0:2 преди два дни.

Треньорът Петър Хубчев даде шанс на всички млади футболисти да запишат игрови минути и да покажат своите качества. Титулярите на отбора бяха запазени за последната проверка срещу Олександрия на 6 февруари, което ще бъде и генерална репетиция за дербито с ЦСКА-София на 15 февруари.

На вратата започна Петър Иванов, а в защитата пред него бяха Деян Лозев, Мартин Райнов, който бе капитан, Костадин Илиев и Ивайло Найденов. Опорните халфове бяха Илия Юруков и Филипе Нашименто. Тримата пред тях бяха Насиру Мохамед, Марин Петков и Здравко Димитров, докато Мартин Петков водеше атаката.
Възпитаниците на Хубчев, които играеха с черен екип, започнаха много активно и създадоха няколко положения. В 4-ата минута Мартин Петков даде аванс на българите с хубав удар в долния десен ъгъл. Интересното е, че това са първи минути за юношеския национал в тази подготовка на "сините". След десетата минута последва малко отпускане в състава на столичани, които допуснаха няколко неточности в защита пред вратаря Иванов.

Удар на Нашименто беше спасен в 25-ата минута. В 32-ата минута Рахимбергенов пропусна да изравни, като от пет метра стреля над гредата, а при следващата атака Насиру изпусна сам срещу вратаря.
Левски все пак стигна до втори гол в 35-ата минута, когато Димитров насочи технично топката в далечния ъгъл след подаване на Мохамед. Този гол пречупи младите узбекистанци и левскарите започнаха да стигат до голови положения с още по-голяма лекота, а до почивката паднаха още два гола в полза на Левски.
Първо Насиру Мохамед се разписа в 40-ата минута, а две минути след него и най-младият в тима на Хубчев Марин Петков вкара дебютното си попадение за първия тим след подаване на Мартин Петков. Роденият през 2003 година талант играеше зад нападателя и сам срещу вратаря се разписа технично с левия крак.
На почивката треньорът на Хубчев се скара на някои от своите футболисти. Нашименто, който се разписа в първите две контроли, влизайки като резерва, този път разочарова с представянето си и бе заменен от Стайн Спиерингс. Узбекистанците имаха две възможности след старта на втората част, но и в двата случая не уцелиха рамката на вратата, пазена от Иванов. Стражът със сетни усилия изби в корнер удар от фаул на Ялодивинов в 51-ата минута.Малко след това в 54-ата минута Иванов сбърка и трябваше да вади топката от мрежата. Младият вратар тръгна да финтира Хашимов, който му отне топката, падна на земята, но въпреки това реализира. Играчите на Хубчев явно подцениха противника и не успяваха да задържат топката, допускаха елементарни грешки в защита, а във фаза атака повечето пъти Димитров и Петков изпадаха в засада.
Каргас и Марузек смениха Райнов и Мохамед, но въпреки това Левски не създаваше положения, както го правеше преди почивката. Найджъл Робърта също записа първи минути тази година, влизайки на мястото на Марин Петков, който получи аплодисменти от резервната скамейка. Веднага след това Мазурек и Димитров пропуснаха, а Петър Иванов също спаси вратата си.
Гол на Спиерингс бе отменен поради засада в 84-ата минута, а след това нидерландецът получи жълт картон, след като се сдърпа с играч на противника и последва меле. Именно това беше и последното интересно нещо в мача.
Както е известно, 26-кратните шампиони записаха две победи в първите си две контроли на турска земя. В дебютния си мач за годината Левски надви с 3:2 арменския Пюник, а миналата събота "сините" спечелиха най-престижната си проверка срещу Рапид (Виена) с 2:1 . Интересното е, че играчите на Хубчев стигнаха до победите след обрати в последните минути, като и в двата мача губеха до 78-ата минута. Срещу Пюник с 1:2, а срещу австрийците с 0:1.
На 6 февруари е контролата с Олександрия, след което тимът се връща в България.
ЛЕВСКИ - УЗБЕКИСТАН (U19) 4:1
1:0 Мартин Петков (4)
2:0 Димитров (35)
3:0 Мохамед (40)
4:0 Марин Петков (42)
4:1 Хошимов (54)

ЛЕВСКИ: Петър Иванов, Деян Лозев, Костадин Илиев, Мартин Райнов (59-Янис Каргас), Ивайло Найденов, Илия Юруков, Филипе Нашименто (46-Стайн Спиерингс), Марин Петков (73-Найджъл Робърта), Насиру Мохамед (59-Франко Мазурек), Мартин Петков, Здравко Димитров

УЗБЕКИСТАН: 16. Юлдашев, 19. Каримов, 5. Давронов, 3. Солтанмурадов, 13. Бегимов, 7. Рахимбергенов, 21. Буриев, 8. Ибрахимов, 18. Азимьонов, 17. Абдусаломов, 11. Яракузиев