Септември загуби от Фарул (Констанца) под непрестанен дъжд, Божинов с 30 минути (видео)

Отборът на Септември (София) загуби с 1:2 от Фарул (Констанца) в контролна среща от подготвителния лагер на тима в Турция. Мачът се проведе под непрестанен дъжд и силен вятър. Цезар Гергичано (80) изведе румънците напред, а Бадуил Канда (84) удвои. Владимир Николов (88) върна едно попадение за септемврийци след точно изпълнение на дузпа. Проверката се излъчи НА ЖИВО в сайта Sportal.bg.

Първото полувреме не предложи атакуващ футбол. Събитията на терена бяха повлияни от силния вятър, а след това и последвалия пороен дъжд, който затрудни двата тима при изграждането на атаки към противниковата врата. Футболистите на Фарул (Констанца) сякаш бяха по-активни и на няколко пъти пробваха за изненадат Валентин Галев. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 61-ата минута в игра се появи Валери Божинов. Пет минути по-късно нападателят можеше да даде преднина на столичани, но ударът му с глава премина покрай дясната греда. При една от малкото си смислени атаки футболистите на Фарул поведоха в резултата. Това се случи в 80-ата минута, в която Цезар Гергичано успя да засече с гърди центриране отдясно. Четири минути по-късно Бадуил Канда отбеляза втори гол във вратата на Септември, останал очи в очи със стража на столичани. В 88-ата минута тимът на Милен Радуканов получи правото да изпълни дузпа за нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Владимир Николов, който хладнокръвно прави топката в центъра на вратата.

СЕПТЕМВРИ - ФАРУЛ 1:2
0:1 Цезар Гергичано (80)
0:2 Бадуил Канда (84)
1:2 Владимир Николов (88)