100 години ски спорт в България

Порто не допусна изненада, предстои финал срещу Бенфика (видео)

Бенфика потрепери, но е на финал (видео)

Порто победи втородивизионния Академия Визеу с 3:0 и се класира за финала в турнира за Купата на Португалия, където ще срещне Бенфика. След равенството 1:1 в първия мач, “драконите” подходиха максимално сериозно към реванша и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си.

Алекс Телеш откри резултата от дузпа в 19-ата минута, отсъдена за нарушение на Феликс Лима. В края на полувремето пред Зе Луиш се откри чудесен шанс, но бившият нападател на Спартак (Москва) пропусна.
Зе Луиш се реабилитира в 64-ата минута, когато засече с глава центриране на Телеш и покачи на 2:0. Точка на спора сложи Серджо Оливейра в 72-ата минута. Положението беше прегледано с ВАР за евентуална засада, но такава нямаше и голът остана.

Порто и Бенфика спорят и за титлата в Португалия. След 20-ия кръг лисабонските “орли” имат преднина от 4 точки.