Роналдо спаси Юве в 91-ата минута, Милан загуби звездите си за реванша (видео)

13 февруари 2020 | 23:43
54584
140

Отборите на Милан и Ювентус не излъчиха победител в първия мач помежду си от 1/2-финала за Купата на Италия. Срещата на “Джузепе Меаца” завърши при резултат 1:1. Домакините доминираха в мача и откриха резултата с попадение на Анте Ребич в 61-ата минута, а освен това пропуснаха и още няколко добри положения, като Джанлуиджи Буфон се прояви с няколко блестящи спасявания. В самия край на срещата обаче торинци получиха дузпа и Кристиано Роналдо изравни в 91-ата минута. По-лошата новина за Стефано Пиоли обаче е, че той няма да може да разчита на трима ключови играчи за реванша. Тео Ернандес получи червен картон, а от сметките отпадат и Златан Ибрахимович и Саму Кастийехо заради натрупани жълти картони, след като бяха предупредени официално от съдията в този мач за груби нарушения.

Двубоят бе посетен от 73 хил. тифози, което е рекордна посещаемост за среща от 1/2-финала на Купата на Италия.

Стефано Пиоли отново започна със Златан Ибрахимович изнесен в атака, а той бе подкрепян от Хакан Чалханоолу зад гърба му. Саму Кастийехо и Анте Ребич действаха на крилата. В средата пък дефанзивните халфове бяха Франк Кесие и Исмаел Бенасер.

В същото време Маурицио Сари отново заложи на трима в атака в лицето на Кристиано Роналдо, Пауло Дибала и Хуан Куадрадо. Ядрото в средата пък бе съставено от Аарън Рамзи, Блес Матюиди и Миралем Пянич.

Милан имаше първата възможност в мача. Във 2-ата минута Кесие отправи истински снаряд от около 25 метра и топката профуча до гредата.

В 5-ата минута Анте Ребич отправи и първия точен удар, но Джанлуиджи Буфон внимаваше и успя да спаси, макар и не съвсем уверено.

В 11-ата минута Тео Ернандес напредна на скорост и подаде за Ибрахимович на добра позиция, шведът опита изстрел с пета, но не намери очертанията на вратата.

Поредният шанс за домакините дойде в 23-ата минута, когато Давиде Калабрия шутира от границата на пеналта и отново Буфон бе последна преграда пред гола с блестящо спасяване под гредата.

След това в 28-ата минута Ибрахимович видя включването на Ребич и веднага му подаде, а хърватинът стреля силно от движение, но Буфон направи ново блестящо спасяване.

В 30-ата минута Ибрахимович удари с ръка в главата Матайс де Лихт при борба за висока топка и получи жълт картон. Това означава, че ще пропусне реванша заради натрупване на картони.

В 36-ата минута Ювентус най-накрая стигна до първата си възможност в мача, но тя бе изключително опасна. Хуан Куадрадо отправи силен диагонален удар по земя и Джанлуиджи Донарума трябваше да показва рефлекс, за да опази вратата си.

В 43-ата минута и Тео Ернандес получи жълт картон, като той също ще пропусне реванша. Решението на Паоло Валери обаче бе доста спорно, защото само секунда преди това Пауло Дибала изблъска в гръб играч на Милан, преди да бъде изритан от Ернандес, но съдията подмина първото, а отсъди второто нарушение. След това и треньорът Стефано Пиоли получи жълт картон за оспорване.

И второто полувреме започна с нова възможност за "росонерите". Анте Ребич отправи опасен удар и пак Буфон бе непробиваем под рамката.

В 52-ата минута Кастийехо опита диагонален шут по земя, но отново в ръцете на вратаря на съперника.

Ювентус отговори с доста неточен далечен изстрел на Хуан Куадрадо две минути по-късно.

Милан обаче продължи да пропуска страхотни положения, а Буфон продължи да прави супер спасявания. В 60-ата минута Ибрахимович получи пас в наказателното поле и стреля, но стражът изби. След това Ернандес шутира от дистанция и отново ветеранът под рамката бе заел добра позиция.

Само минута по-късно обаче Милан най-накрая намери верния път към гола. Чалханоолу центрира за Ребич в наказателното поле и той отблизо засече топката във вратата за 1:0.

В 65-ата минута гостите поискаха дузпа, след като Куадрадо бе ударен с ръка в главата в наказателното поле. Дори и след намесата на ВАР съдията не посочи бялата точка.

В 69-ата минута реферът Валери извади поредният жълт картон, този път за Саму Кастийехо, който също ще пропусне ответния мач в Торино.

В 72-ата минута Милан остана в намален състав на терена, след като Тео Ернандес извърши поредно нарушение срещу Пауло Дибала и получи втори жълт и червен картон.

Юве опита да се възползва от численото си предимство и в 78-ата минута Де Лихт стреля с глава отблизо, но в ръцете на Донарума.

В 84-ата минута Куадрадо напредна отдясно и върна за Дибала, който от добра позиция отправи изключително разочароващ удар покрай вратата.

— FUTA'S Own PR♥ (@kunleofofo) February 13, 2020

В 88-ата минута Роналдо опита задна ножица и топката се спря в ръката на Калабрия, който обаче беше с гръб. Валери разгледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Роналдо изпълни наказателния удар и бе точен за 1:1.

Последната ситуация в мача отново бе пред вратата на Буфон, като Кесие стреля с глава, но твърде слабо и отново Буфон улови.

Така Ювентус постигна нелош турнирен резултат, макар и доста незаслужено с оглед на показаното от двата отбора. Сега обаче "бианконерите" ще имат предимство преди реванша заради гола на чужд терен.

БЛАГОВЕСТ БЛАГОЕВ редактор - отдел "Футбол" и "Спорт"

15 февруари 2020 | 09:51

Последните 10 мача с милан - 9 победи и един хикс. Отделно от това Милан са с отрицателна голова разлика в Италия, ама с претенции. Мяукащи котенца са Рейтинг: 0 0

срам (Гост) 131 отговор
14 февруари 2020 | 19:51

кристиано пак с дузпа блесна миличкият. А относно новата му прическа .хмм СЛАДИЧЪК МИ Е. Рейтинг: 0 3

Италиански футболен съюз (Гост) 130 отговор
14 февруари 2020 | 17:50

Нови правила за дузпите: 1. Когато топката докосне ръката на футболист на Ювентус в наказателното поле, винаги да се свири дузпа. 2. Когато топката лети към вратата и в наказателното поле е спряна в ръката на футболист, различен от футболист на Ювентус, дузпа няма. 3. Всяка дузпа, ако е срещу Ювентус, следва да се признава незабавно от съдията. 4. Чиста дузпа в полза на Ювентус следва да се подлага на съмнение поне 25 дни след края на мача, като е добре да има отзвук поне в няколко национални италиански ежедневника. 5. В спорни ситуации при определяне на дузпа, съдията следва да отсъжда в полза на отборът, играещ срещу Ювентус. Рейтинг: 5 8

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Криси и Паула Дибалдо (Гост)
14 февруари 2020 | 18:09

Вие, гейовете, съвсем се оляхте бе... Рейтинг: 1 2

ONlinePari (Гост) 129 отговор
14 февруари 2020 | 16:25

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X L I V E Рейтинг: 0 1

specialist (Гост) 128 отговор
14 февруари 2020 | 15:54

незнм хора ама аз тоя мач сложих 500 лв че ще е х и сега съм с 1825 лв напред Рейтинг: 3 1

Роналдо, или Пеналдо? (Гост) 127 отговор
14 февруари 2020 | 15:37

Пеналдо по прякор Роналдо отново може да вкара само по 2 начина - дузпа , или с глава.Дайте златна топка на Пеналдо , защото той може да скача и да вкарва дузпи, но не може да стане голмайстор втора година там , където станаха 38г.Тони , Натале , Ку Рейтинг: 5 4

futbolista96 (Гост) 126 отговор
14 февруари 2020 | 15:16

ОТ НАЧАЛОТО НА 2020 ГОДИНА 90 % ОТ ГОЛОВЕТЕ НА ЮВЕНТУС СА ОТ ДУЗПИ, ПРЕКИ СВОБОДНИ, НЕПРЕКИ СВОБОДНИ, КОРНЕРИ, ТЪЧОВЕ И СЛЕД НАМЕСАТА НА ВАР! КОГА ЩЕ ВКАРАТЕ ГОЛ ОТ ИГРОВА СИТУАЦИЯ БЕ ХАХАХА ДАНО ИНТЕР ДА СТАНЕ ШАМПИОН ДРУГО НЕ ИСКАМ !!! Рейтинг: 6 6

Талиавенто (Гост) 125 отговор
14 февруари 2020 | 14:14

Със свирка в уста ще добутаме юве до финала Рейтинг: 10 8

B&W (Гост) 124 отговор
14 февруари 2020 | 14:09

Айде,стига сте квичали,Милан цял мач ритат по краката Юве,задържат,хапят,цвилят,кьорави ли сте??? Рейтинг: 8 9

11 (Гост) 123 отговор
14 февруари 2020 | 13:34

отивате на statbunker точкkа ком и виждате истината за дузпите. сезон 19/20 - най-много дузпи са свирени за Лацио - 13. Ювентус и Интер са на равно с по 6. миналия сезон за Интер са свирени повече дузпи, отколкото за Ювентус. сезон 17/18 - най-много дузпи са свирени за Лацио - 11. Ювентус - 8, Интер - 6. сезон 16/17 - най-много дузпи са свирени за.. Лацио и Рома - 13 За Интер - 5 За Юве - 3... Сезон 15/16 - Най-много дузпи за... Лацио... 11 на равно с Торино. Сезон 14/15 - Най-много дузпи са Милан - 11. Сезон 13/14 - най-много дузпи за Фиорентина - 12 Разбирам, че ви боли от доминацията на Ювентус, но квиченето ви за дузпите е мит. Не можете да спорите с цифрите. Рейтинг: 11 4

55 (Гост) 122 отговор
14 февруари 2020 | 13:24

Трябва да си абсолютно сляп или крайно пристрастен,за да твърдиш,че след ножицата на Роналдо топката е отивала към очертанията на вратата.Да не говорим,че защитникът на Милан беше с гръб към ситуацията и топката беше отправена с голяма сила и от много близка дистанция.Като цяло изключително пресилена дузпа,да не казвам по-силни думи. Рейтинг: 15 10

Спиро (Гост)
14 февруари 2020 | 15:07

Гледа ли дузпите на Верона и Рома срещу Юве, гледай ги и тогава говори за тази дузпа Рейтинг: 7 2

chovek (Гост)

Точно запалянко на "Ювентус" да говори за подпиране, за дузпи не е много коректно. "Милан" вчера беше ощетен, но няма да кажа за какво става дума, защото не само ощетяването беше от значение за крайния резултат. Има грешки на растежа в тима, които са по-важният момент. Съдийските грешки срещу "Юве" си ги знаем, те не са спирали през годините, но няма смисъл да се коментират в детайли, защото това, пак казвам, не е най-важното. Важното е, че "Милан" отново се опитва да играе ФУТБОЛ, а това е голяма новина. Трябва време нещата да се доизградят, но и това ще стане. Браво на Пиоли, браво на момчетата! Така трябва да играят във всеки мач! Пък съдиите искат, не искат, в един момент сами ще започнат да свирят по-добре в мачовете на тима. Рейтинг: 6 1

Ало (Гост) 121 отговор
14 февруари 2020 | 12:45

До скандалното изгонване на Ернандес, за симулация на Педерасто Дибала, Милан газеше Ювентус и вероятно щеше да спечели с разлика. След това нещата на терена се промениха малко и се случи тази спорна дузпа. Но не тя беше причината за ремито, а много други съдийски грешки в полза на торинските гноми. Рейтинг: 17 8

Холдинга (Гост) 120 отговор
14 февруари 2020 | 12:02

Гледам, че "доброжелателите" се хванали за Кукуригото на Роналдо...Та само напомням за Мауро Каморанези. Рейтинг: 9 1

Вижоще

Италия

Конте преди реванша с Лудогорец: Всеки мач започва от 0:0 26 февруари 2020 | 15:54
Лион рани Ювентус в първия сблъсък (видео+галерия) 26 февруари 2020 | 23:55
Сари: Представянето ни не е достатъчно за мач от Шампионската лига 27 февруари 2020 | 01:33

Водещи новини

Григор Димитров - Адриан Манарино 4:2 27 февруари 2020 | 04:00
Манчестър Сити съкруши Реал Мадрид с късен обрат (видео+галерия) 26 февруари 2020 | 23:53
Силен трансфер! На "Армията" дойде бивша звезда на Аякс и Нюкасъл 26 февруари 2020 | 20:19
Експериментален състав на България отстъпи на Беларус (видео+галерия) 26 февруари 2020 | 18:20
Ще има търг за битката между Пулев и Джошуа 27 февруари 2020 | 00:24
Капитанът на България недоволен от терена, обяви кои ще поемат вината при провал срещу Унгария 26 февруари 2020 | 19:07
Гуардиола: Свършихме само половината работа 27 февруари 2020 | 02:35
Рейнджърс е първият осминафиналист в Лига Европа (видео) 26 февруари 2020 | 21:40
Георги Миланов: Унгария е стойностен отбор, но не е нещо повече от нас (видео+снимки) 26 февруари 2020 | 19:06
Зидан: Загубихме концентрация в края, но нищо не е свършило 27 февруари 2020 | 03:01
Руди Гарсия: Не съжалявам, че не вкарахме повече голове 27 февруари 2020 | 02:02
Ливърпул вече преговаря с Вернер за личните му условия 26 февруари 2020 | 15:28
Колоездачната обиколка на Италия е под въпрос заради коронавируса 27 февруари 2020 | 04:20

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.