Марсилия обърна Лил за две минути

Отборът на Марсилия победи като гост с 2:1 Лил в двубой от 25-ия кръг на френската Лига 1 и се утвърди на второто място във временното класиране с изоставане от 10 точки спрямо лидера Пари Сен Жермен, но с аванс от 11 пред третия Рен.
Виктор Осимен откри за домакините в 51-ата минута с 13-ия си гол за сезона.
В 59-ата минута Тиаго Джало извърши глупаво нарушение срещу Буна Сар, за което отборът на Марсилия получи дузпа. Ударът на Валентин Ронже обаче беше отразен от стража на Лил Майк Менян изби топката.
Все пак Марсилия стигна до попадение, като това се случи в 66-ата минута, когато Рейнилдо Мандава си наниза автогол.
Само две минути по-късно пълният обрат стана факт, като в герой се превърна Дарио Бенедето
В следващия кръг Марсилия приема Нант, а Лил е домакин на Тулуза.